Masz pytania? Zadzwoń +48 22 314 14 30
konferencja

Komercjalizacja powierzchni handlowych - optymalizacja działań a sukces inwestycyjny

II EDYCJA 2014.04.14-15 | Digital Knowledge Village | Warszawa
Prelegenci | 7
 • bazylczuk

  Marcin Bazylczuk

  BWW Law&Tax Firm
  Marcin Bazylczuk poprowadzi wykład:

  ZACHĘTY DLA NAJEMCY (TENANT`S INCENTIVES) – JAK TO SKUTECZNIE I BEZPIECZNIE UREGULOWAĆ ORAZ JAK ROZLICZYĆ PODATKOWO? SPOJRZENIE WYNAJMUJĄCEGO I NAJEMCY


  Radca prawny, doradca podatkowy, starszy prawnik w kancelarii BWW Law & Tax. Posiada dziewięcioletnie doświadczenie zawodowe w doradztwie prawno-podatkowym. Doradza przy restrukturyzacjach, połączeniach, podziałach, przekształceniach spółek osobowych i kapitałowych, a także przy procesach związanych z wnoszeniem aportów, dopłat, konwersją wierzytelności. Uczestniczy przy transakcjach sprzedaży nieruchomości, przedsiębiorstw oraz zorganizowanych części przedsiębiorstwa. Przeprowadza przeglądy podatkowe, badania typu due diligence, w tym również w zakresie „pierwszego zasiedlenia nieruchomości”. Doradza klientom w zakresie oceny ryzyk podatkowych transakcji gospodarczych, planowaniu i optymalizacjach podatkowych. Reprezentuje klientów w sporach podatkowych przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Doradza ponadto w zakresie podatkowych aspektów planowania i prowadzenia działań promocyjnych i marketingowych. Prowadzi szkolenia i warsztaty podatkowe. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego opublikowanych m.in. w Prawo i Podatki, Dziennik Gazeta Prawna i Rzeczpospolita.
 • Tomasz Górski

  Tomasz Górski

  Cushman & Wakefield
  Tomasz Górski poprowadzi wykład:

  Parki handlowe jako alternatywa tradycyjnych centrów handlowych


  Pracuje w C&W od 2004 roku. Był odpowiedzialny za ekspansję sieci placówek Deutsche Bank w Polsce oraz za wynajem powierzchni w następujących centrach handlowych: Forum Gliwice, Galeria Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim, Galeria Sanowa w Przemyślu. Obecnie Tomasz jest zaangażowany w proces wynajmu Galerii Bursztynowej w Ostrołęce, Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim, Galerii Europa Centralna w Gliwicach, IKEA Bielany we Wrocławiu, Felicity Lublinie oraz rekomercjalizację Plejady w Sosnowcu i Agory w Bytomiu.
 • Marta Kosiedowska

  Marta Kosiedowska

  BWW Law&Tax Firm
  Marta Kosiedowska poprowadzi wykład:

  WYPOWIEDZENIE UMOWY NAJMU ZAWARTEJ NA CZAS OZNACZONY Z PRZYCZYN LEŻĄCYCH PO STRONIE WYNAJMUJĄCEGO ORAZ NA ZASADACH OGÓLNYCH KODEKSU CYWILNEGO, CZYLI KIEDY NAJEMCA PRÓBUJE „WYJŚĆ” Z UMOWY


  Radca prawny, starszy prawnik w kancelarii BWW Law & Tax. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym oraz prawie obrotu nieruchomościami. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie w zakresie fuzji i przejęć, transakcji na udziałach, transakcji na aktywach, w doradztwie dotyczącym sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa zarówno po stronie kupujących jak i sprzedających. Reprezentowała m.in. najemców w procesach komercjalizacji dotyczących budynków biurowych klasy A oraz centrów logistycznych. Ostatnio doradzała m.in. Polimex Mostostal S.A. w związku z transakcjami sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstw, w tym nieruchomości, w zakresie transakcji joint-venture dotyczących nieruchomości polskich spółek z sektora telekomunikacyjnego i budowlanego oraz w zakresie bieżącego doradztwa prawnego na rzecz warszawskiego centrum magazynowego (PEC Szyszkowa). Doradzała również przy realizacji inwestycji budowy fabryki suplementów diety oraz produktów farmaceutycznych. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Libera Universitá degli Studi Sociali Guido Carli w Rzymie.
 • Marta Mikołajczyk - Pyrć

  Marta Mikołajczyk-Pyrć

  Savills
  Marta Mikołajczyk-Pyrć poprowadzi wykład:

  STRATEGIA KOMERCJALIZACJI W PRAKTYCE – JAK OPRACOWAĆ SKUTECZNĄ TAKTYKĘ


  Marta Mikołajczyk-Pyrć ma ponad 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości handlowych w Polsce, przede wszystkim w obszarze komercjalizacji, zarządzania i marketingu centrów handlowych. Marta odpowiada za nadzór nad portfelem nieruchomości należących do klientów, zapewniając najbardziej korzystny zwrot z inwestycji. Dzięki rozległej wiedzy i wszechstronnemu doświadczeniu w branży, Marta rekomenduje najlepsze rozwiązania i strategie, które prowadzą do maksymalizacji wartości nieruchomości klienta.
 • Joanna Mroczek

  Joanna Mroczek

  CBRE
  Joanna Mroczek poprowadzi wykład:

  AKTUALNE TRENDY PODAŻY I POPYTU ORAZ PROGNOZY NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH


  Joanna dołączyła do CBRE w 2007 r. Obecnie jest odpowiedzialna za zarządzanie pracą Działu Doradztwa i Badań Rynku, gdzie pracuje łącznie sześć osób. Dział zajmuje się zbieraniem i analizowaniem danych odnośnie wszystkich aspektów rynków biurowych, handlowych, magazynowych w Polsce. Jest odpowiedzialna za współpracę i pozyskiwanie zleceń opracowania szczegółowych raportów doradczych dla banków, inwestorów, najemców i deweloperów, jak również wsparcie dla pozostałych działów firmy takich jak Rynki Kapitałowe, Wyceny, Agencja Wynajmu Powierzchni Biurowych, Handlowych i Magazynowych. Dział Badań przygotowuje również szereg ogólnodostępnych publikacji i prezentacji, współpracuje z uczelniami i szeroko pojętymi mediami. Joanna ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie, ścieżka Rynek Nieruchomości. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się rynkiem nieruchomości komercyjnych. Zanim rozpoczęła karierę w sektorze nieruchomości, zajmowała się badaniami różnych sektorów gospodarki.
 • Alicja Niska

  Alicja Niska

  BWW Law&Tax Firm
  Alicja Niska poprowadzi wykład:

  CO I JAK Z NAKŁADAMI (FIT – OUT) – CZYJE WŁAŚCIWIE SĄ I JAKIE MA TO PODATKOWE IMPLIKACJE? SPOJRZENIE WYNAJMUJĄCEGO I NAJEMCY


  Radca prawny, starszy prawnik w kancelarii BWW Law & Tax. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców w zakresie prawa obrotu nieruchomościami, prawa korporacyjnego oraz w prawie pracy. Doradza m.in. w zakresie negocjacji i zawierania umów najmu dotyczących powierzchni biurowych i magazynowych, a także powierzchni handlowych w centrach handlowych. Reprezentuje zarówno najemców jak i wynajmujących. Uczestniczyła w procesie komercjalizacji dwóch kompleksów biurowych Green Office oraz Business Quattro Park jako doradca Grupy Buma. Doradzała także belgijskiemu deweloperowi Immobel w zakresie najmu powierzchni biurowych w poznańskim biurowcu Okrąglak. Brała udział w licznych procesach badania prawnego (due diligence) nieruchomości oraz kupna i sprzedaży nieruchomości w celach inwestycyjnych. Posiada także doświadczenie w kompleksowej obsłudze innych przedsiębiorców z branży budowlanej i nieruchomościowej, przede wszystkim deweloperów. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiowała także na Universita’ degli studi di Bari we Włoszech.
 • Wielhorski Michał

  Michał Wielhorski

  BWW Law&Tax Firm
  Michał Wielhorski poprowadzi wykład:

  KOSZTY EKSPLOATACYJNE – POMIĘDZY SCYLLĄ A CHARYBDĄ, CZYLI SYSTEMEM TRIPLE NET A PEŁNYM RYCZAŁTEM


  Adwokat, wspólnik w kancelarii BWW Law & Tax. Dysponuje kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa prawnego dotyczącego prawa obrotu nieruchomościami. Doradza we wszelkiego rodzaju projektach dotyczących nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem dużych projektów deweloperskich, komercyjnych i biurowych, w tym w zakresie badań prawnych i podatkowo – prawnych, negocjacji i obsługi wykonywania umów zakupu lub sprzedaży projektów nieruchomościowych (w tym zarówno w formule shares jak i asset deal) negocjacji i obsługi wykonywania umów o roboty budowlane, umów o świadczenie usług związanych z procesem inwestycyjnym (takich w szczególności jak usługi architektów i rzeczoznawców) oraz umów o dostawę infrastruktury, na etapie od momentu wyłonienia kontrahenta, poprzez negocjacje, zawieranie umów, ich wykonywanie (odbiory poszczególnych etapów, nadzór nad dostarczaniem instrumentów zabezpieczających wykonanie umów) oraz rozliczenie wykonawców, w tym generalnego wykonawcy. Doradza przy obsłudze procesów komercjalizacji nieruchomości przy negocjacjach oraz przy zawieraniu najbardziej reprezentatywnych dla polskiego rynku umów najmu powierzchni zarówno komercyjnych jak i biurowych, jak również przy finansowaniu tych projektów. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył seminarium z prawa niemieckiego i europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Rechts-und Staatswissenschaftlichen Fakultät der Rheinischen Friedrich-Wilhelms-Universität w Bonn. Jest członkiem Komisji ds. Majątku Nieruchomego Izby Adwokackiej w Warszawie.
Pobierz program:
W celu pobrania pliku pdf prosimy o pozostawienie danych kontaktowych.
*
*
*
*
*
Miejsce
Warszawa | Digital Knowledge Village
ul. Puławska 465, Warszawa
Kontakt bezpośredni