Masz pytania? Zadzwoń +48 22 314 14 30
konferencja

Ryzyka związane z prowadzeniem akcji promocyjnych – KONKURSY, LOTERIE

IV EDYCJA 2014.06.05-06 | Digital Knowledge Village | Warszawa
Prelegenci | 3
 • Joanna Affre

  Joanna Affre

  Affre i Wspólnicy Sp. K.
  Joanna Affre poprowadzi wykład:

  LOTERIE I KONKURSY SMS A PRAWA KONSUMENTÓW – ZAGROŻENIA PRAWNE

  LOTERIE I KONKURSY SMS – SKUTKI I SANKCJE WYNIKAJĄCE Z NARUSZENIA PRAW KONSUMENTÓW

  AKTUALNE DZIAŁANIA PODEJMOWANE PRZEZ UOKIK WOBEC ORGANIZATORÓW AKCJI SMS – PRZEGLĄD DECYZJI


  Od ponad 10 lat specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie konkurencji. Doradza klientom z branży FMCG, spożywczej, motoryzacyjnej, chemicznej, budowlanej oraz sektorów mediów i reklamy, a także bankowego w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywaniu pozycji dominującej, fuzji i przejęć, prawa konsumenckiego, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji. W tym zakresie prowadzi audyty i szkolenia dla przedsiębiorców, a także reprezentuje klientów zarówno w postępowaniach przed Prezesem UOKiK jak i sądami. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa wspólnotowego (Lyon III Francja) i prawa konkurencji (King’s College, Londyn, Wielka Brytania).
 • Zbigniew Okoń - nowe

  dr Zbigniew Okoń

  Maruta Wachta sp.j.
  dr Zbigniew Okoń poprowadzi wykład:

  Loteria promocyjna, loteria audioteksowa, konkurs

  Organizacja akcji promocyjnych a ochrona konsumenta

  Marketing a własność intelektualna

  Dane osobowe w marketingu


  Doktor nauk prawnych, radca prawny, partner w kancelarii Maruta Wachta sp.j. Specjalista w zakresie prawa własności intelektualnej i prawa komputerowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w ramach obranej specjalizacji obejmujące m.in. obsługę prawną wdrożeń systemów informatycznych, usług serwisowych, outsourcingowych czy rynku mobilnego. Współpracuje z Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutu Allerhanda. Autor i współautor blisko 50 prac naukowych, w tym takich prac jak „Prawo Internetu” (LexisNexis, Warszawa 2004, 2007), „IT Law in Poland” (Verlag Medien und Recht, Wiedeń 2009), „Cyberlaw – Poland” (Wolters Kluwer, Alphen aan den Rijn 2011), oraz komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Wolters Kluwer, Warszawa 2014). Wykładowca na uczelniach państwowych i prywatnych. W rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita za 2016 jest prawnikiem rekomendowanym w kategorii Prawo własności intelektualnej i przemysłowej oraz prawo autorskie.
 • Zdyb Michał

  Michał Zdyb

  Doradca Podatkowy
  Michał Zdyb poprowadzi wykład:

  OBOWIĄZKI PODATKOWE ORGANIZATORA LOTERII/KONKURSU/PROMOCJI W ZAKRESIE VAT I W ZAKRESIE PODATKU DOCHODOWEGO


  Licencjonowany doradca podatkowy. Posiada dziesięć lat doświadczenia zawodowego zdobytego m.in. w firmach konsultingowych z tzw. Wielkiej Czwórki w dedykowanych zespołach świadczących usługi doradcze m.in. dla branży medycznej oraz edukacyjnej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat zjawiska nabywania korzyści umowny – treaty shopping. Uczestniczył w wielu projektach, które obejmowały m.in. wdrożenie efektywnych podatkowo struktur prowadzenia działalności gospodarczej, restrukturyzację działalności pod kątem optymalizacji podatkowej oraz optymalizację podatkową procesów dystrybucyjnych i promocyjnych. Jest autorem nowatorskiego rozwiązania umożliwiającego odzyskanie podatku VAT przez spółdzielnie mieszkaniowe. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego dla podmiotów z sektora ochrony zdrowia oraz branży edukacyjnej. Obszarem jego szczególnego zainteresowania jest międzynarodowe prawo podatkowe. Jest autorem ponad stu publikacji podatkowych w prasie fachowej (Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Przegląd Podatkowy, Prawo i Podatki), w tym dwóch książek wydanych przez wydawnictwo Difin: Międzynarodowe Prawo Podatkowe oraz oddziały i przedstawicielstwa podmiotów zagranicznych w Polsce. Jest doświadczonym trenerem z zakresu prawa podatkowego (przeprowadził ponad 50 szkoleń podatkowych) oraz wykładowcą akademickim (m.in. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie).
Pobierz program:
W celu pobrania pliku pdf prosimy o pozostawienie danych kontaktowych.
*
*
*
*
*
Miejsce
Warszawa | Digital Knowledge Village
ul. Puławska 465, Warszawa
Kontakt bezpośredni