Masz pytania? Zadzwoń +48 22 314 14 30
konferencja

SPECJALNE STREFY EKONOMICZNE – prawo, podatki, rozwój

2014.05.26-27 | Digital Knowledge Village | Warszawa
Prelegenci | 4
 • Dorota Białas

  Dorota Białas

  Rödl & Partner
  Dorota Białas poprowadzi wykład:

  PROCES PRODUKCYJNY NA TERENIE STREFY ORAZ POZA JEJ GRANICAMI


  Doradca podatkowy, absolwentka studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość oraz studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego i zarządzania podatkami realizowanych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Manager w dziale prawno-podatkowym we wrocławskim oddziale kancelarii Rödl & Partner. Jej doświadczenie zawodowe jest ściśle związane z doradztwem podatkowym. Reprezentuje podatników przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi, zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym, bierze udział w przeglądach podatkowych oraz uczestniczy przy organizacji szkoleń. Do klientów obsługiwanych przez Dorotę Białas należą m.in. średnie i duże spółki produkcyjne, handlowe i usługowe z kapitałem polskim i zagranicznym, w tym spółki działające w specjalnych strefach ekonomicznych. Na swoim koncie ma również publikacje w prasie podatkowej - Rzeczpospolita, Gazeta prawna, Prawo i podatki.
 • Jacek Bieniak

  Jacek Bieniak

  BWW Law&Tax Firm
  Jacek Bieniak poprowadzi wykład:

  ASPEKTY PRAWNE WŁĄCZENIA TERENÓW PRYWATNYCH DO SPECJALNYCH STREF EKONOMICZNYCH


  Jest radcą prawnym, wspólnikiem, jednym z założycieli kancelarii BWW Law & Tax. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych, zarówno w zakresie ich doradztwa transakcyjnego jak i w doradztwie bieżącym. Specjalizuje się w doradztwie korporacyjnym, fuzjach i przejęciach oraz transakcjach międzynarodowych. Doradza klientom zagranicznym prowadzącym projekty inwestycyjne w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Zajmuje się również doradztwem w zakresie restrukturyzacji i prawa upadłościowego. Reprezentował m.in. wierzycieli w postępowaniach upadłościowych i naprawczych, był pełnomocnikiem w radach wierzycieli, reprezentował dłużników w postępowaniach o ogłoszenie upadłości. W swojej praktyce zawodowej prowadzi również szereg spraw z zakresu prawa pracy, w tym doradza podmiotom z branży motoryzacyjnej przy negocjacjach układów zbiorowych pracy i porozumień zbiorowych. Zasiada w radach nadzorczych wielu renomowanych spółek. Do klientów Jacka Bieniaka należą m.in. Grupa Boryszew, Maflow BRS, Delfo Polska, spółki z włoskiej grupy Pini, Rug Riello, Riello Paliniki oraz MW Lublin. Jest współautorem licznych publikacji i komentarzy dotyczących kodeksu spółek handlowych, spółki akcyjnej oraz spółki komandytowo-akcyjnej.
 • Marcin Mroczek

  Marcin Mroczek

  Deloitte
  Marcin Mroczek poprowadzi wykład:

  ROZLICZANIE PRZYCHODÓW OPODATKOWANYCH I ZWOLNIONYCH

  KOSZTY STREFOWE I POZASTREFOWE


  Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia w Arnhem Business School w Holandii. Przed rozpoczęciem pracy w Deloitte pracował w firmie Andersen w biurze w Poznaniu. Marcin posiada doświadczenie w zakresie stosowania polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego, w szczególności w zakresie podatków bezpośrednich (podatek dochodowy od osób prawnych), cen transferowych oraz podatków majątkowych (podatek od nieruchomości). Posiada znaczącą wiedzę i doświadczenie dotyczące podatkowych aspektów funkcjonowania w specjalnej strefie ekonomicznej. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym.
 • Anna Ziarko

  Anna Ziarko

  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.
  Anna Ziarko poprowadzi wykład:

  Rejestracja, poranna kawa i rozpoczęcie warsztatów


  Główny specjalista w departamencie obsługi inwestora w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.Zajmuje się doradztwem inwestycyjnym, wprowadzaniem inwestorów do strefy oraz wsparciem bieżącej działalności firm. Wcześniej związana z Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą, gdzie kierowała Działem Informacji i Promocji, doradzała w zakresie po-zyskiwania środków unijnych. Od 2007 r. związana z problematyką pomocy publicznej. Na swoim koncie ma przeprowadzenie kilkuset szkoleń dla przedsiębiorców, była również wykładowcą w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.
Pobierz program:
W celu pobrania pliku pdf prosimy o pozostawienie danych kontaktowych.
*
*
*
*
*
Miejsce
Warszawa | Digital Knowledge Village
ul. Puławska 465, Warszawa
Kontakt bezpośredni